4Foto #47 Objektivy Sigma Art

Vyzkoušeli jsme většinu objektivů Sigma Art. Jedná se o špičkové objektivy určené zejména pro nejnáročnější fotografy. Co nabízí, jaké mají výhody a jaké nevýhody? Pro koho jsou vhodné? Vše v našem videocastu.

Testování takřka kompletní řady objektivů Sigma Art nám zabralo skoro 2 týdny práce. Oba dva jsme postupně vyzkoušeli následující objektivy:

  • Sigma 20mm F1.4 DG ART
  • Sigma 24mm F1.4 DG ART
  • Sigma 24-35mm F2 DG ART
  • Sigma 24-105mm F4 DG OS ART
  • Sigma 18-35mm F1.8 DC ART
  • Sigma 35mm F1.4 DG ART
  • Sigma 50mm F1.4 DG ART

Pro všechny objektivy řady ART platí, že jde o opticky špičková skla s vynikajícím dílenským zpracováním a odolností. To sebou samozřejmě nese poměrně vysokou hmotnost, rozměry a průměr filtrového závitu. Proto jsou tyto objektivy určeny zejména pro studiovou práci. Jak hodnotíme objektivy? Pro koho jsou vhodné a pro koho ne? To vše se dozvíte v našem videu.

 

Další informace o objektivech Sigma Art najdete v podrobném článku na Fotoroman.cz.

Soubory ke stažení: MP4 HD verze  – MP4 SD verze  – MP3 verze.

18 komentářů u „4Foto #47 Objektivy Sigma Art

  1. Ahoj, zajímalo by me, jestli necháváte serizovat své objektivy s konkrétním tělem.
    A pak bych rad viděl nějaké výsledky s těmito skly. Obzvlášť 20 a 35 mm. Pochlubite se?
    A otázka na Romana – používáte FullFrame? Honza vím ze ne.
    Ma smysl řešit FF a APS-C ?
    Díky!

    • Osobně jsem pomocí docku seřizoval Sigmy a jednou jsem řešil seřízení Tamronu. Já používám APS-C, Roman FF. Rozdílů je celá řada, ale z pohledu většiny fotografií jsou pro amatéra skoro zanedbatelné. Každá cesta má svá pro i proti…

  2. Zdravím, mám telo Nikon D7100 a chcel by som si kúpiť k nemu Sigmu 18-35. Počul som už aj o nejakých problémoch s kompatibilitou konkrétne mojej kombinácie. Je zaručené, že dokúpením USB Dock Compatibility sa akékoľvek problémy vyriešia?

    • To bohužel netuším. Jsem Canoňák, ale když se obrátíte na Hamu, která Sigmu distribuuje nebo na některého z větších prodejců, tak vám buď poradí nebo dají možnost odzkoušet

  3. 20/1,4 mi je k focení krajiny na dvě věci. Celkově je to zbytečné, řekl bych. Já mám rád f1,4 ale rozhodně bych takové hovado, netahal na hory, například, protože, málo platné, i když říkáte, že to kreslí krásně i na plnou díru, tak „fyziku neobelstíš“ a je třeba clonit, alespoň u přírody rozhodně. Já vlastním minoltu 20/2,8 a nikdy jsem plnou díru nepoužil. Mám i 50/1,4 a 85/1,4 a tam plnou používám, případně f1,8-3,5. U portrétů. Ale na přírodu?

    • Zdravím Jardo,

      nikdo neříká, že musíte fotit na minimální clonu, ale můžete. V tom je to kouzlo. Pokud chci dosáhnout malé hloubky ostrosti, tak to s 20/1.4 jde a může to pro některé snímky být zajímavé. Pokud chci brilantní kresbu, tak při f/8 bude objektiv se světelností 1.4 velice pravděpodobně kreslit lépe než ten se světelností 5.6. A to nemluvím o videu 🙂

  4. Zdravím pánové,
    tak jsem si udělal radost a pořídil si (nejenom na základě Vašich recenzí) SIGMA 18-35 MM F1.8 DC HSM a jsem, dle očekávání, nadšen 🙂
    Perfektní kresba (kontrast a ostrost), avšak až po kompletním seřízení. Bez USB Dock-u to opravdu nejde a ta tisícovka navíc se v ceně rozpustí. Pokud by někdo chtěl šetřit, bude asi nepříjemně překvapen. Práce s ním je jednoduchá, ale jelikož jsem seřizoval objektiv poprvé v životě, zabralo mi to celkem dost času. Na krátkém ohnisku je to hodně o přesnosti ustavení foťáku k mustru. Nepřišel jsem na žádnou „matematickou“ souvislost mezi stupnicí v programu a vyfocenou realitu. Samozřejmě člověk ví, jestli má umírat nebo přidávat 🙂 Každopádně – seřídit se dá :-)))) Dneska jsem udělal cca 100 zkušebních fotek v exteriéru a jsem max. spokojený. Jo a pronese se 🙂

  5. Je nutné zakoupit na seřízení AF Sigma dock, nebo jede nastavit na konkrétní typ objektivu posun v nastavení menu jako je u Canon 7D MkII?
    Nebo toto nastavení funguje jen pro objektivy Canon?

  6. Ahoj,fotím převážně krajinu a z obj. Sigma Art by mi z hlediska cestování nejlépe vyhovoval rozsah 24-105. Je obrazově srovnatelný s kvalitou ostatních
    Artových širokých zoomů? Je spojení konvertorem se Sony A7R plnohodnotné
    z hlediska ovládání? Doporučil bys jiný zoom na krajinu?
    Díky.
    Jirka

    • 24-105mm je tuším největší rozsah zoomu v této třídě, což samozřejmě znamená horší ostrost než třeba u fixních skel, ale je to vynikající objektiv. S redukcí bohužel nemám zkušenost

  7. Hele, vy , s těmi tmavými vlasy, když mluvíte, mluvte na diváky a ne furt na kolegu. Vypadá to blbě. Nic jsem se, navíc, nedozvěšděl. Ukázkové fotky a tak.

  8. Dobrý den,
    v knize p.Pihana je doporučení, že cena objektivu a těla by měla být v rovnováze. Fotím krajinky Pentaxem K-r a fotky tisknu laserem na formát A3+. Jedná se mi o ostrost Zlepší se použitím Sigmy 30/1,4? A můžete upřesnit to úvodní doporučení?
    Za vyjádření vřele děkuji
    Jiří

    • Jestli se zlepší nebo nezlepší záleží na tom, jaký máte objektiv nyní a kde je přesně důvod neostrosti. Trochu bych se bál, že svou roli může hrát i ten laserový tisk. Záleží zase na tom jaký.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..